Praní prádla bez nechtěného obarvování

Občas se mi stává, že se do várky prádla připlete schovaná ponožka. Než jsem začala používat prací gel La Oca Black - Color,  po vyjmutí prádla z pračky jsem byla nemile překvapená zapráním či obarvením prádla.

Prací gel La Oca Black - Color používám dobrých 8 let a své zvyky již neměním ;-)


velmi oblíbený a ověřený prací gel na černé a barevné praní bez obarvováníPrací gely - vzrůstající obliba

Přestože klasické prací prášky, které oslavily dávno již sto let od svého vzniku, zůstávají stále jedničkou, roste obliba pracích gelů. Vzrůstající oblibu tekutých pracích prostředků si vysvětlujeme zejména růstem životní úrovně a s tím související celkovou proměnou životního stylu, módy a materiálů. S tím se mění i nároky na způsoby praní - pere se při nižších teplotách, zkracuje se délka praní, roste důraz na ochranu vláken, barev.
Gelové prací prostředky na bílé a stálobarevné prádlo lze používat pro všechny teploty praní od 30°C do 95°C. Mohou se použít na všechny textilie vyrobené jak z přírodních, tak syntetických vláken a jejich směsí s vyjímkou vlny a hedvábí.

Zatímco „klasická“ prášková varianta je vhodná pro praní v pračce, „moderní“ gelové varianty jsou určené zejména pro praní v pračce, ale díky své dobré rozpustnosti i při nižších teplotách jsou vhodné i pro ruční praní a k odstranění lokálních skvrn.
Další rozdíl je ve způsobu dávkování. Prášek dávkujeme klasicky do dávkovače pračky, gel vložíme v dávkovací nádobce přímo do jejího bubnu.V případě nutnosti odstranění nepříjemných skvrn pak můžeme gel ještě aplikovat přímo na skvrny, vyčkat několik minut a poté vyprat běžným způsobem.

Poslední ne méně podstatný rozdíl mezi gely a pracími prášky je ve velikosti jejich balení. Gely představují koncentrovaný prací prostředek. Koncentrované gely není potřeba před použitím ředit.

mám vyzkoušeno a ověřeno
Prací gely od firmy Codina 

ALOE  / 3 litry/ obsahují jemné, přírodní, nedráždivé komponenty, tekutá konzistence a přidaná neparfémovaná aviváž jsou přesně tou kombinací, která vyhovuje dospělým, dětem i novorozencům s citlivou pokožkou.
Tekutý prací přípravek na ČERNÉ a BAREVNÉ prádlo /2 litry/

  • nezanechává žádné dráždivé zbytky pracího prostředku na prádle,
  • obsahuje chromabond®, který zajišťuje stálost barev,
  • oxy efekt = zvyšuje pěnivost, usnadňuje odstraňování skvrn a špíny, dodává prádlu hebkost
  • Chromabond® zabraňuje uvolňování barvy z barevného prádla. Pokud by k uvolnění i přesto došlo v důsledku nekvalitních barev použitých při výrobě textilií, zabraňuje tomu, aby při společném praní více barevných textilií došlo k nežádoucímu obarvení oblečení...a to je fakt!

 

Tak určitě vyzkoušejte - produkty k nahlédnutí i zakoupení ► zde

prací gel codina na barevné a černé prádlo. Na odolnou špínu a rezistentní skvrny (tuk, olej, pot na límečkách a manžetách košil) aplikujte přípravek přímo na skvrnu, jemně promněte a dále perte normálním způsobem.