Vrásky (nejen) z lásky

Vrásky by měly značit, kde je úsměv... (neznámý autor)
Proč vznikají vrásky? Postupným a trvalým zpomalováním tvorby kyseliny hyaluronové obsažené v kůži a věkem se snižujícím množstvím elastinu a kolagenu, se pleť ztenčuje a vysušuje To příspívá k tvorbě vrásek. K dalším faktorům patří kouření, špatná strava a stres. Pokud ale pleť zůstane pružná, můžete pomoci preventivně bránit vzniku nových vrásek. Vrásky jsou způsobeny ztrátou kolagenu a elastinu v kůže.
Smích léčí a veselá mysl je půlka zdraví. Smích snižuje napětí a stres v organismu, ale i tak naši pleť může poznamenat. Od smíchu se s věkem vytvářejí vějířky kolem očí i úst. Někomu sluší, u někoho prozrazují věk, a proto je důležité o tyto oblasti pečovat.
Nejsou tedy vrásky jako vrásky.
Vrásky vznikají zvrásněním velice citlivé a jemné pokožky v obličeji a to nejčastěji v partiích kolem očí, úst a na čele.

Vznikají nejen špatnou hydratací, životním stylem, péčí o pleť, ale tak jako tak patří mezi jeden z mnoha viditelných znaků stárnutí pokožky.

Proč vznikají vrásky?
kolagen finclubPostupným a trvalým zpomalováním tvorby kyseliny hyaluronové obsažené v kůži a věkem se snižujícím množstvím elastinu a kolagenu, se pleť ztenčuje a vysušuje.
To příspívá k tvorbě vrásek. K dalším faktorům patří kouření, špatná strava a stres. Pokud ale pleť zůstane pružná, můžete pomoci preventivně bránit vzniku nových vrásek.
Vrásky jsou způsobeny ztrátou kolagenu a elastinu v kůži.

Příčinou tvorby vrásek je pokles kvality kolagenových elastenních vláken v kůži a podkoží.

Když jsme mladí a zdraví, lidský organismus nemá žádné problémy s tím, aby vyráběl dostatek kolagenu. Pleť je napnutá a nevyskytují se na ní žádné stopy vrásek.
S přibývajícím věkem - již od 25. roku života produkce kolagenu prudce klesá a můžeme na sobě pozorovat, že naše pleť je méně pružná, trochu povislá a začínají se na ní objevovat první vrásky.

Konturovací oční sérum s trojím účinkem - působí proti vráskám, proti očním váčkům a proti tmavým kruhům pod očima.Máme-li plet´suchou, celý proces se ve vašem případě nastartuje rychleji, je-li naopak spíše mastná, bude to trvat déle.

Jako jedny z prvních se začínají tvořit vrásky v oblasti očí, kde je výrazná mimika a velmi jemná pleť. Kromě toho se tvoří vrásky na čele, krku i dekoltu.

Kouříte?
Věděli jste, že studie ukazují stárnutí tváře kvůli kouření?
Vědci se zabývali i příčinou tohoto jevu. Došli k závěru, že kouření snižuje tvorbu kolagenu, který v důsledku toho ubývá v kůži. Nikotin, který je obsažen v cigaretách, zmenšuje tloušťku kůže. Oboje pak vede k menší pružnosti kůže a způsobuje předčasné stárnutí.- zdroj


Konturovací oční sérum s trojím účinkem, pleť kolem očí ...více

Vivania krém - obsahuje kyselinu hyaluronovou, koenzym Q10 ...více

Vi-va HA collagen rybí hydrolyzovaný kolagen Peptan™ ...více

Liftingové sérum se zlatem a platinou ...více

Konturovací oční sérum s trojím účinkem - působí proti vráskám, proti očním váčkům a proti tmavým kruhům pod očima. Péče o zralou pokožku.Vivania je velmi kvalitní krém obsahující kyselinu hyaluronovou, jejíž obsah v pokožce s věkem klesá a tento pokles vede ke vzniku vrásek a dalších projevů stárnutí kůže. Krém je obohacen o koenzym Q10, vitamín E, jojobový olej a další složky, které podporují udržení krásné a svěží pleti. Pomáhají pokožce udržet pružnost a svěžest, přispívají k její regeneraci a hydrataci, hrají významnou roli v boji s vráskami a příznaky stárnutí pleti. Krém je výborný pro střední generaci, pro zralou pokožku, vhodný pro denní a noční používání i pod make-up. Jeho pH odpovídá pH pokožky. kolagen tekutý Liftingové sérum se zlatem a platinou GOLD & PLATINUMNejsou vrásky jako vrásky
K vzniku vrásek dochází v důsledku stárnutí pokožky, jejíž struktura postupem času ztrácí svou pružnost. Se zvyšujícím se věkem je spojeno také zpomalení buněčné obnovy a neschopnost kůže vytvářet dostatečné množství kvalitního kolagenu, který by rýhy v pokožce dokázal vyrovnat.

Genetické vrásky jsou, jak jejich název napovídá, vrozené. Jejich výskyt není možné omezit řádnou péčí o pokožku, protože dispozice k jejich vzniku dědíme po našich rodičích. Může se tedy stát, že někdo má vrásky už kolem dvacátých narozenin, někomu jinému se objeví až po dosažení středního věku. S touto kosmetickou vadou se tedy nedá příliš bojovat. Lidé, kteří mají dědičně zakódován sklon ke tvoření genetických vrásek, by se proto měly o to více vyvarovat činností, jež vyvolávají mimické vrásky.
Mimické vrásky. Jejich příčinou je mimika obličeje – různé úšklebky, smích; zkrátka a dobře výrazy, bez kterých se každodenní lidská komunikace neobejde.
Statické vrásky vznikají povadnutím spodní výstelkové vrstvy kůže a zpomalené vlastní produkce kolagenu. Vznik statických vrásek lze pozorovat okolo 40. roku věku.

Základem zamezení vzniku vrásek je zdravý životní styl s vyváženou stravou bohatou na:

Jak tedy na vrásky
Způsoby jak odstranit nebo zmírnit vrásky můžeme rozdělit na invazivní a neinvazivní:

 • Invazní způsob - do této skupiny řadíme veškeré zákroky plastické chirurgie jako je operace očních víček nebo facelift, chemický peeling, dermabraze (výbrus kůže), radiofrekvence, mezoterapie, lifting pomocí aptos nití...
  O této invazní metodě si většinou myslíme, že je mnohem snazší pro celebrity, než pro nás ostatní, protože ony mají přístup( a finance) ke všem těmto procedůrám. Ale nebojte se. Existují věci, které můžete udělat, aniž byste museli utrácet spoustu peněz.
 • Neinvazní způsob - do této kategorie neinvazivních metod spadají v první řadě různé krémy a kosmetické přípravky, které mají pleti dodávat účinné látky pro hydrataci a regeneraci (kyselina hyaluronová, kolagen, retinol apod.).Tuto metodu můžeme provádět sami a v domácím prostředí.
   Péče o zralou pokožku.Vivania je velmi kvalitní krém obsahující kyselinu hyaluronovou, jejíž obsah v pokožce s věkem klesá a tento pokles vede ke vzniku vrásek a dalších projevů stárnutí kůže. Krém je obohacen o koenzym Q10, vitamín E, jojobový olej a další složky, které podporují udržení krásné a svěží pleti. Pomáhají pokožce udržet pružnost a svěžest, přispívají k její regeneraci a hydrataci, hrají významnou roli v boji s vráskami a příznaky stárnutí pleti. Krém je výborný pro střední generaci, pro zralou pokožku, vhodný pro denní a noční používání i pod make-up. Jeho pH odpovídá pH pokožky.

Vrásky se na pokožce budou tvořit vždy...
...ale, existují ale způsoby, které zvládnete sami a jimiž se dá jejich výskyt zpomalit.

 • jemné masáže obličeje
 • vyvarovat se nadměrnému opalování a vystavování UV záření bez ochranných faktorů
 • nekouřit
 • správná a vyvážená strava
 • nestresovat se
 • stimulovat přirozenou tvorbu kolagenu a kyseliny hyaluronové

Na začátku bylo psáno: Vrásky (nejen) z lásky
„Dbejme tedy, aby se nám nedělaly vrásky také na duši, když se dělají na tváři.“


zdroje informací:
https://cs.wikipedia.org
https://moje-kosmeticka.cz
https://fcc-club.cz
https://omlazeni-pleti.webnode.cz/vrasky-nejen-z-lasky/