Jedenáct nejlepších přírodních antibiotik a jak je používat

zdroj článku: http://www.finclub.cz/aktuality

Pro každodenní otravné a nepříjemné infekce, které neohrožují život, existují některé velice silné a účinné možnosti. Níže uvádíme seznam nejlepších přírodních antibiotik, které jsou známé a široce užívané lidskou populací.
Nikdo nepochybuje o tom, že antibiotika jsou opravdovým zázrakem moderní medicíny. Penicilin byl objeven v roce 1928. Zhruba od roku 1940 došlo k rozsáhlému užívání antibiotik, což bylo způsobeno jak doktory, tak lidmi, kteří postupně zapomněli na přírodní antiobitika jako vhodné pro řešení infekcí a zapomněli na mnohaletou tradiční medicínu ► olej ze žraločích jater.

Tato změna v medicínském paradigmatu vedla v posledních desetiletích k zneužití léků na bázi antibiotik a znepokojujícímu nárůstu resistence antibiotik u řetězců tuberkulózy a MRSA obzvlášť u malých dětí.
Přílišná důvěra v léky proti infekcím spustila epidemii oslabených střevních funkcí u dětí a dospělých včetně autoimunitních onemocnění všech druhů v důsledku nevyváženého střevního prostředí a z toho vyplynul fenomén zvýšené propustnosti střev (toxické látky, mikroby, nestrávená potrava, odpad a větší než normální molekuly dostávají mimo střevo a tyto úniky mohou být startovním bodem či spojením s mnoha chorobami jako je astma, diabetes, autoimunitní onemocnění jako je lupus, sklerodermie, interní kolitida, dlouhodobé nemoci jako je revmatická artritida, roztroušená skleróza, chronický únavový syndrom a Crohonova choroba).
Kromě problému antibiotické rezistence existuje problematika dlouhodobých dopadů antibiotik na lidský organismus. Naděje zdravotnické obce, že poškození organismu antibiotiky lze napravit pomocí probiotik a kysaných potravin, a že se střevní flóra poté zázračně vrátí do normálu, se zdá být vzdálená od skutečnosti. Z mnohonásobných zdrojů se vynořuje důkaz, že střevní flóra může být ve skutečnosti nadobro pozměněna prostřednictvím léků či přinejmenším poškození že může přetrvávat několik let.

Pro každodenní otravné a nepříjemné infekce, které neohrožují život, existují některé velice silné a účinné možnosti. Níže uvádíme seznam nejlepších přírodních antibiotik, které jsou známé a široce užívané lidskou populací.

Oreganový olej
Existuje více než 40 různých druhů oregana, ale nejúčinnějším oreganem s terapeutickým antibiotickým účinkem je olej vyrobený z divokého oregana – Origanum vulgare. Další silnou variantou je Thymus capitatus – druh rostoucí ve Španělsku. Kvalitní oreganový olej vyrobený z těchto druhů má zlatou až tmavě žlutou barvu se silnou vůní.
Podle Dr. Mercola, nejlepší použití oreganového oleje jako přírodního antibiotika je následující:
a) plíseň nohou a nehtů – několik kapek oreganového oleje nakapat do malé nádobky s vodou a namáčet nohy. Takto je možno i naředěné aplikovat na nehty a kůži,
b) parazity a infekce - naředěný olej ve vodě umistěte pod váš jazyk, vydržte několik minut a pak vypláchněte, opakujte minimálně čtyřikrát denně,
c) infekce dutin – dejte několik kapek oreganového oleje do napařovacího hrnce a inhalujte páru.

 • Finclub nabízí koncentrovaný oreganový olej ve výrobcích: CANDIMIS a CANDICAPS

Česnek
Česnek zabíjí obecně patogeny: nejen bakterie, ale také plísně a viry bez toho, aniž by poškodil střevní flóru. Česnek obsahuje fytochemické a léčebné sirnaté složky. Tyto složky na sebe navazují toxické těžké kovy (např. olovo a kadmium) a vylučují je z těla ven.
Česnek má antibakteriální, protiplísňové a dokonce protivirové schopnosti. Povzbuzuje růst zdravé střevní mikroflóry tak, že se chová jako prebiotikum (potrava pro probiotika). Česnek se také chová jako silný antioxidant a chrání před poškozením DNA. Chrání organismus před poškozením z radiace a slunečního svitu. Bojuje také proti červům a parazitům.
Česnek obsahuje mnoho živin, jako jsou vitamíny (C, B1, B2, B3), minerály (vápník, folát, železo, hořčík, mangan, fosfor, draslík, selen, zinek a fytochemikálie (alicin, beta-kakroten, beta-sitosterol, kyselinu kávovou, kyselinu chlorgenovou, dialyl disulfidový, kyselina ferulová, geraniol, kaempferol, linalool, quercetin, rutin, saponin a další). Látka alicin obsažená v česneku je natolik silná, že je jedním z nejlepších přírodních antibiotik účinní proti MRSA.
Dr. Natasha Campbell-McBride MD doporučuje užívat celou hlavičku česneku denně, pokud jej používáte jako přírodní antibiotikum.

 • Finclub na bízí koncentrovaný bezzápachový česnekový extrakt ve výrobku BIIOLICAPS

Zázvor
Studie ukazují, že čerstvý zázvor má skutečně účinek antibiotika proti patogenům vytvářejícím se z jídla jako salmonela, listerie a kampylobakterie. Čerstvý zázvor také zvyšuje tvorbu žaludeční kyseliny a pomáhá zklidnit trávení, pokud jídlo s vámi nesouhlasí.

Extrakt z olivových listí
Většina lidí ví, že si může zlepšit své zdraví používáním 100% extra virgin olivového oleje. Většina ale neví, že olivové listy fungují jako přírodní antibiotikum.
Podle Dr. Ronald Hoffman MD byl účinek extraktu z olivového oleje objeven v souvislosti s malárií. Extrakt z olivových listí má schopnost redukovat horečku způsobenou těžkým onemocněním. V minulém století došlo k izolaci oleuropeinu z olivových listí. Výzkumníci z Holandska zjistli, že oleuropein působí jako široká paleta přírodního antibiotika, které bezpečně a silně zpomaluje růst neje bakterií, ale také virů a plísní.

 • Finclub nabízí oleuropein ve výrobku OLIVETABS

Kurkuma
Kurkuma patří ke koření, které je celosvětově používané, především pak v Indii. Dr. Kelly Brogan MD používá rozsáhle kurkumu ve své holistické psychiatrické praxi. Doktorka říká, že toto obdivuhodné koření je základem protizánětlivé terapie v její praxi. Ve výzkumech se ztišťuje, že kurkuma je účinná proti Helicobacter pylori. Kurkuma také pomáhá při žaludečním poškození způsobeném infekcí.

Echinacea
Echinacea je rostlina, která je široce používaná pro boj s infekcemi a je předmětem rozsáhlých vědeckých výzkumů.
Medicínská databáze WebMD uvádí:
Echinacea se používá pro boj s infekcemi, především pak s rýmou, nachlazením a dalšími onemocněními horního dýchacího ústrojí. Echinace se také používá při chřipkách, infekcích urinárního traktu, kvasinkových vaginálních infekcích, vaginálních herpetech, při infekci krve, onemocněních dásní, angínách, streptokokových infekcích, syfilidě, tyfu, malárii a záškrtu.

Mezi další účinná přírodní antibiotika patří: kajenský pepř, kolodní stříbro, extrakt z grepfruitových semen, manukový med, rostlina Pau d’Arco

Antibi®

Doplněk stravy Antibi® obsahuje široké spektrum přírodních složek, které umožňují první linii obrany vůči infekci a slouží jako stále „ostražitý“ strážce v případě náhlého napadení těla.

Je prospěšný zejména v obdobích považovaných za nepříznivé a vyžadujících podporu imunitního systému.

 • Echinacea přispívá k přirozené obranyschopnosti, pečuje o horní cesty dýchací a močové cesty.
 • Výtažek z hroznových jader je součástí péče o imunitu, o kardiovaskulární systém i krevní tlak.
 • Česnek pomáhá udržovat normální hladinu cholesterolu, pečuje o srdce, cévy, játra, podporuje odolnost organismu.
 • Pór je zdrojem vitamínů, minerálů, éterických olejů, které mu dodávají charakteristickou chuť.
 • Houba rezavec šikmý obsahuje zdraví prospěšné beta-glukany, antioxidanty, steroly, v ruském lidovém léčitelství je její působení uváděno jako tonizující, adaptogenní a imunitu posilující.
 • Propolis je produktem stavební činnosti včel, je zdrojem B vitamínů a flavonoidů.
 • Oregano má prospěšný vliv na imunitu, horní cesty dýchací, trávení.
 • Olivový olej pozitivně ovlivňuje krevní tlak, hladinu cukru v krvi, přirozenou obranyschopnost.
 • Med zlepšuje chuť přípravku, doplňuje účinky bylin.

Balení: 150 ml

Kliknutím na obrázek nebo na tento odkaz se dostanete do eshopu pro více informací

tekutý doplněk stravy Antibi® - obsahuje široké spektrum přírodních složek, které příznivě ovlivňují odolnost, harmonii a vitalitu organismu. Je prospěšný zejména v obdobích považovaných za nepříznivé (podzim, zima, začátek jara) a vyžadujících podporu imunitního systému. Představuje kombinaci těchto výtažků: extrakt z echinacey, z hroznových jader, z česneku, z póru zahradního, z houby rezavec šikmý, propolisový extrakt, bílé víno, med, olivový a oreganový olej.


Přírodní doplňky stravy, které vám Finclub nabízí, vyrábí společnost Hankintatukku Oy se sídlem v Helsinkách. Tato společnost patří mezi špičku v oblasti doplňků stravy a zdravé výživy.

Je nositelem Ceny ministerstva průmyslu a obchodu. Její výrobky jsou posuzovány v akreditovaných laboratořích a výsledky jsou dozorovány Národní radou zdraví Finska.
Při svých výzkumech používá Hankintatukku Oy světové databanky a nejnovější vědecké poznatky. Ty jsou kombinovány s osvědčenými, několik tisíc let starými přístupy přírodní medicíny.
Díky své čistotě a polárnímu dni s dlouhodobým slunečním svitem dává finská příroda optimální podmínky pro pěstování unikátních léčivých bylin s vysokým obsahem účinných látek. Rostlinné extrakty, suroviny a produkty procházejí několikanásobnou kontrolou.

Oficiální web a eshop Finclub a.s