Slávka zelenoústá - přírodní pomoc k pohybu kloubů z oceánu

Výtažek z novozélandských slávek - doplněk stravy. Extrakt ze škeblí je přírodním produktem z moře, který má výjimečnou schopnost pomoci organismu zmírnit rozvoj onemocnění kloubů a pojivových tkání a rovněž podpořit regeneraci artritických a zraněných kloubů. Obsahuje přírodní protizánětlivé složky, imunomodulátory a řadu základních stavebních látek potřebných pro opětovné vybudování kolagenu, proteoglykanů a synoviální kapaliny, která se nachází v kloubech, vazivu a šlachách. Může významně redukovat bolest, otok a záněty spojené s pojivovými tkáněmi, může zlepšit mobilitu kloubů a odolnost při zátěži.

...poslední dobou (po 50tce) si každé ráno připadám jako robot.

Než rozhýbu ráno tělo v kyčlích, bedrech - dá mi to práci, po delších tůrách mě bolí nohy a kolena... mno- není to pokaždé, ale už dost často.

Myslím, že jsem našla pomoc...

V zemi vysokých hor, zelených pastvin, deštných pralesů, gejzírů, sopek a nelétavého ptáka Kiwi, tedy na Novém Zélandu, žije asi 400 tisíc Maorů, kteří sem přišli z východní Polynésie. Bylo zjištěno, že tito původní obyvatelé, kteří se narodili na Novém Zélandu a žili poblíž moře v regionu Marlborough Sounds, měli mnohem menší výskyt zánětlivých i degenerativních kloubních onemocnění než jejich příbuzní žijící ve vnitrozemí. Strava obou skupin se lišila v jediné potravině - Maorové na pobřeží konzumovali velké množství škeblí - zelenoústých slávek Perna canaliculus.

A tak se začalo experimentovat s extraktem z těchto škeblí, ve kterém bylo objeveno několik protizánětlivě působících látek.
Od konce sedmdesátých let se tento extrakt začal používat ke zmírnění obtíží způsobených uvedenými kloubními nemocemi.
Tehdy se jeho překvapující účinek vysvětloval výhradně působením glykosaminoglykanů (GAG), jejichž nejbohatším a nejčistším přírodním zdrojem se ukázaly být právě novozélandské zelenoústé slávky. GAG jsou důležitou složkou chrupavek i kloubního mazu. Jejich doplňování obnovuje chrupavčitou tkáň, snižuje aktivitu degenerativních enzymů chrupavky a brání vzniku mikroskopických krevních sraženin, které často nacházíme v cévách postižených kloubů. GAG je možno považovat za přirozené látky, které jsou rozhodující pro tvorbu a obnovu chrupavky kloubů, meziobratlových plotének a klíčovou látkou pro tvorbu kloubního mazu.

Extrakt ze škeblí je přírodním produktem z moře, který má výjimečnou schopnost pomoci organismu zmírnit rozvoj onemocnění kloubů a pojivových tkání a rovněž podpořit regeneraci artritických a zraněných kloubů. Obsahuje přírodní protizánětlivé složky, imunomodulátory a řadu základních stavebních látek potřebných pro opětovné vybudování kolagenu, proteoglykanů a synoviální kapaliny, která se nachází v kloubech, vazivu a šlachách. Může významně redukovat bolest, otok a záněty spojené s pojivovými tkáněmi, může zlepšit mobilitu kloubů a odolnost při zátěži.

Aby klouby nebolely
Výzkumy a klinické testy v USA a v Evropě potvrdily, že GAG dokáží obnovovat poškozené kloubní a kostní tkáně a že schopnost organismu produkovat tyto látky s postupem věku klesá.

  • při nedostatku GAG kloubní maz řídne a vysychá
  • klouby přestávají plnit svou funkci, neprokluzují
  • nejsou schopny přenášet tlaky a vzdorovat zátěžím
  • dochází k poškození chrupavčitých tkání
  • objevují se bolestivé záněty, otoky, ztuhlost
  • snižuje se kloubní pohyblivost

Vhodné doplňování GAG může tento degenerativní proces významně zpomalit nebo dokonce zastavit (v této souvislosti jsou zajímavé výsledky práce německých odborníků, kteří v r. 2000 postavili do čela potravinových doplňků preparát s obchodním názvem Grünlipp Muschel Konzentrat, obsahující v nejvyšší míře právě GAG).

Extrakt je snadno přijímán a výborně snášen
Novozélandské škeble jsou skutečným nutričním bohatstvím a darem oceánu pro naše klouby a kosti. Obsahují řadu solí a stopových prvků (vápník, jód, železo, fosfor, draslík, selen, sodík a zinek) a vitaminů (E, C, A, D1 a D3, B1, B2, B6, B12, niacin a kyselinu pantotenovou). Z organických látek jsou to některé aminokyseliny, již uvedené GAG, triglyceridy, fosfolipidy, steroly (hlavně cholesterol) a nasycené a polynenasycené mastné kyseliny. Většina z posledně jmenovaných jsou esenciální omega-3 mastné kyseliny (EPA, DHA, ETA).
Postupně se tedy z extraktu novozélandských zelenoústých slávek izolovala řada biologicky aktivních látek, které pravděpodobně vzájemně posilují svůj pozitivní účinek na klouby. Je velmi důležité, že extrakt je lidským organismem snadno přijímán a snášen bez vedlejších účinků.

Flexistrong - slávky z Finclubu
Flexistrong obsahuje standardizované množství novozélandských slávek zelenoústých, které odpovídá 3,5 g těchto čerstvých mlžů v jedné kapsli. Díky výrobní technologii, při které se mimo jiné snížením množství solí a purinů a zmražením sušiny dosahuje vysoké stability, zůstávají omega-3 esenciální mastné kyseliny (zejména ETA) vysoce účinné. U starších výrobků byl výrobní proces zkrácen, čímž byla výrazně snížena jejich stabilita.
Dávkování: prvních deset dnů se podávají dvě kapsle 2x denně, pak jedna kapsle 2x denně
Balení: 60 kapslí

Co dělá extrakt ze  slávky novozélandské tak výjimečným?

  • Omega 3 mastné kyseliny - přírodní řešení pro zmírnění zánětů kloubů a bolesti spojené s artritidou.
  • Glykosaminoglykan - je zodpovědný za udržení pružnosti kloubů a regeneruje pojivové tkáně v okolí kloubů.
  • Komplexní sacharidy - jsou velmi důležité pro udržení dobré rychlosti metabolismu i celkového zdraví. Stejně jako omega 3 mastné kyseliny se netvoří přirozeně v našem těle. To je důvod, proč je důležité přidat komplexní sacharidy do naší stravy.

fin Flexistrong - Výtažek z novozélandských slávek ► přejít do eshopu a přečtěte si také recence u produktu

fin flexistrong - extrakt, výtažek z novozélandských slávek
 

zdroj textů: finclub.cz ; finclub recenze o produktu; lekarna.cz


JAK UDRŽET KLOUBY V POHYBU

Pro zachování dobré funkce kloubů je důležité o ně pečovat preventivně po celý život, ne jen až se vyskytnou obtíže.

Základními stavebními kameny našich kloubů jsou chondroitin, glukosamin a kolagen.

KOLAGEN + vitamíny a hořčík v produktu FLEXIGEL

Flexigel je dobře vstřebatelný roztok, jehož hlavní složkou je hydrolyzovaný kolagen. Je ochucený koncentrátem z černého rybízu (zdroj fruktózy), obohacen o B vitamíny a hořčík.

Triflextabs - seznamte se s Triflextabs obsahuje tři aktivní složky důležité pro naše zdravé klouby: glukosamin, chondroitin sulfát a OptiMSM® (methylsulphonylmethan). Flexigel je dobře vstřebatelný roztok, jehož hlavní složkou je hydrolyzovaný kolagen. Je ochucený koncentrátem z černého rybízu (zdroj fruktózy), obohacen o B vitamíny a hořčík.  doporučený balíček pro udržení dobrého stavu kostí a kloubů

fin Triflextabs

seznamte se

fin Flexigel

koupit

Balíček KOSTI- KLOUBY

koupit

Jak udržet co nejdéle pevné a pružné kosti a klouby?

Doporučené kombinace, kombinace vitamínů K2 a D3 pro silné a zdravé kosti a pohybovou soustavu -  ► najdete v eshopu

porovnání Flexigel versus Kamzík

Někdy nás prosíte o porovnání konkurenčních produktů s těmi našimi. Někdy se stačí podívat na složení a hned máte jasno. Zde je zdárný příklad - proč jsme zase lepší než konkurence!