Česnek neboli Allium sativum - nejsilnější přírodní antibiotikum

Nejedno jídlo by bez česneku nebylo ono. Kromě nezaměnitelné chuti je ale česnek nepostradatelný i pro naše zdraví. Česnek byl po tisíce let využíván pro své léčebné vlastnosti.

česnek bez zápachu kapsle

Česnek je jednou z nejcennějších potravin na Zemi. Ovšem jeho charakteristický zápach nás jistým způsobem omezuje - nemůžeme si pak dovolit pojídat ho příliš často a ve větší míře. Do našich zemí se dostal ze střední Asie - z Mongolska. Znali ho i ve starověku v celé oblasti Středomoří. Byl považován za posvátnou rostlinu, Řekové a Římané jím krmili své vojáky, u Židů se stal charakteristickou součástí jídelníčku. V našich zemích se také tradovalo jeho ochranné působení proti magickým bytostem.

Jeho pozitivní vliv na zdraví byl prokázán a ověřen řadou klinických studií.

Rozhodně bychom ho tedy měli pravidelně zařazovat do vašeho jídelníčku, pokud někomu nevadí jeho výrazná chuť a zápach z úst.
Česnek má celou řadu léčivých účinků.
Jako prevence nejrůznějších neduhů a onemocnění se česnek používá odpradávna. Obsahuje řadu sloučenin síry, odtud jeho charakteristické štiplavé aroma. Jedna z nich, alicin, má velké antibakteriální, antimykotické, antivirové i antioxidační vlastnosti. Nejlépe alicin působí, když stroužky jemně nasekáte, rozdrtíte nebo pomelete a chvilku promícháte.

Česnek je také výborným zdrojem selenu. Spolu s dalšími obsaženými látkami tak toto koření snižuje krevní tlak, detoxikuje organismus a pomáhá hojit rány.

Funguje vlastně skoro na všechno od rýmy a kašle po horečku, astma, poruchy trávení, nemoci žlučníku či jater, nebo dokonce na střevní červy.


Česnek obsahuje látku zvanou alicin, která patří mezi nejsilnější přírodní antibiotika
Má silné antibakteriální, protiplísňové a antivirové účinky a je považován za velmi účinný imunitní stimulant. Je tak vhodné jej užívat i v rámci prevence a při prvních příznacích nejrůznějších onemocnění. Těkavé oleje a sirné sloučeniny jsou zodpovědné za štiplavý zápach, ale také za jeho léčivé vlastnosti – působí dezinfekčně, ničí bakterie a také vypuzují z těla parazity.

Na co česnek pomáhá?

 • zvyšuje odolnost organismu - bojuje proti virům, bakteriím, plísním a parazitůmposiluje imunitu
 • bojuje s nachlazením, onemocněním dýchacích cest, zahleněním a astmatem, umožňuje lepší odkašlávání
 • ničí angíny, bolest v krku a eliminuje zvětšené mízní uzliny
 • z těla odstraňuje parazity, roupy, škrkavky
 • normalizuje vysoký i nízký krevní tlak
 • snižuje cholesterol - snižuje tak riziko aterosklerózy (díky novému objevu vědci zjistili, že česnek obsahuje látky, které červené krvinky přeměňují na sirovodík a ten uvolňuje cévy a zvyšuje prokrvení tkáněmi)
 • snižuje srážlivost krevních destiček
 • snižuje hladinu glykémie - krevního cukru
 • dezinfikuje trávicí systém (ničí Helicobactera pylori, který způsobuje žaludeční vředy) a udržuje bakteriální rovnováhu v trávicím traktu
 • působí jako přírodní antibiotikum - ale - na česnek si nevytváříme rezistenci jako u antibiotik!
 • snižuje rakovinná onemocnění (žaludku, tlustého střeva, prsou, prostaty)
 • rozmačkaný česnek pomáhá v boji s bradavicemi nebo hmyzím štípnutím
 • má dobrý vliv na potenci
                                                                                      zdroj: www.ceskydomacicesnek.cz

Mnoha lidem česnek nevyhovuje v syrovém stavu, kvůli svému specifickému aroma. Želatinové kapsle fin Biiolicaps (koncentrovaný bezzápaxový česnekový extrakt) umožňují pohodlné a nenápadné užívání tohoto přírodního elixíru bez nepříjemných průvodních jevů, jakými je zejména nepříjemné česnekové aroma

Produkt fin Biiolicaps  byl nahrazen NOVINKOU!

ČERNÝ ČESNEK Kliknutím na obrázek (nebo zde) vstoupíte do eshopu oficiálního prodejce Finclub

Silně koncentrovaný extrakt z fermentovaného česneku v novince BIIOLITABS

Proč tato tabletová česneková inovace?
Důvod pro vyřazení kapslové olejové formy česneku ze sortimentu je jednoduchý - Finové jej přestali vyrábět, mají totiž lepší! Nyní je v nabídce mnohonásobně silnější fermentovaný ČERNÝ ČESNEK ABG10+ (Aged Black Garlic).

Co to znamená?
Hlavní inovace spočívá ve změně suroviny - tento černý česnek je VYLEPŠENOU formou česneku. Tj. klasický česnek je zde podroben procesu přirozené fermentace, kdy se nechá fermentovat vlastním enzymem v řízeném teplu a vlhku. Zbarví se do černa, nepříjemný zápach se eliminuje a má chuť podobnou sušenému ovoci.

Je tedy lepší?
To rozhodně, a navíc je podpořen řadou výzkumů, které jsou zaměřeny především na snižování LDL cholesterolu a péči o kardiovaskulární zdraví. Ve studiích byly prokázány kardioprotektivní účinky - tj. efekt povzbuzující a ochraňující srdce. Také je mnohem bohatší na antioxidanty než standardní česnek.

Jedna tableta obsahuje 250 mg extraktu z černého fermentovaného česneku ABG10+ (250 µg S-allylcysteinu).

    česnek pečuje o srdce, cévy, imunitu
    udržuje optimální hladinu cholesterolu a krevních tuků
    posilňuje obranyschopnost organismu
    působí jako antioxidant
    přispívá k udržení normální hladiny cukru v krvi
    je prospěšný pro dýchací systém, činnost jater, duševní pohodu

                                                                                  (Časopis FINCLUB 6/2018)

 

Novinka v sortimentu - Černý česnek je také známý jako "starý česnek". Chuť černého česneku je mírně nasládlá. Během fermentace se velikost stroužků značně zmenšuje, ale jejich léčebné vlastnosti nemizí, naopak jsou více koncentrované. A během tohoto procesu se česnek zbavuje svého typického výrazného aroma

Bílý česnek obsahuje antimikrobiální, antibiotické a antimykotické látky – vše ve své účinné látce allicin. U černého česneku pomáhá S-allylcystein pomáhat s metabolizací allicinu, což pomáhá zvýšit ochranu proti různým infekcím. U černého česneku bylo výzkumem zjištěno, že má dvojnásobné antioxidační vlastnosti oproti klasickému česneku.

Doplněk stravy Biiolitabs - nově v sortimentu Finclubu od podzimu 2018 - nyní v tabletách a mnohem silnější. Má prokazatelný ochranný účinek na srdečně-cévní systém.
Obsahuje biologicky aktivní fermentovaný extrakt z česneku ABG10+ (Aged Black Garlic). Jedná se o česnekový extrakt nové generace - „černý“ česnek. Produkt prémiové kvality, stabilní a bezpečný, bez zápachu a chuti. Česnek má 100% španělský původ, není geneticky upravován, obsahuje bioaktivní složku S-allylcystein. Denní dávka ( 1 tableta denně) je efektivní a odpovídá množství používanému ve studiích.

Kliknutím na obrázek (nebo zde) vstoupíte do eshopu oficiálního prodejce Finclub

Česnek černý, česnekový extrakt jak ho neznáme. Ještě zdravější a bez štiplavého aroma