Česnek neboli Allium sativum - nejsilnější přírodní antibiotikum

Nejedno jídlo by bez česneku nebylo ono. Kromě nezaměnitelné chuti je ale česnek nepostradatelný i pro naše zdraví. Česnek byl po tisíce let využíván pro své léčebné vlastnosti.

česnek bez zápachu kapsle

Česnek je jednou z nejcennějších potravin na Zemi. Ovšem jeho charakteristický zápach nás jistým způsobem omezuje - nemůžeme si pak dovolit pojídat ho příliš často a ve větší míře. Do našich zemí se dostal ze střední Asie - z Mongolska. Znali ho i ve starověku v celé oblasti Středomoří. Byl považován za posvátnou rostlinu, Řekové a Římané jím krmili své vojáky, u Židů se stal charakteristickou součástí jídelníčku. V našich zemích se také tradovalo jeho ochranné působení proti magickým bytostem.

Jeho pozitivní vliv na zdraví byl prokázán a ověřen řadou klinických studií.

Rozhodně bychom ho tedy měli pravidelně zařazovat do vašeho jídelníčku, pokud někomu nevadí jeho výrazná chuť a zápach z úst.
Česnek má celou řadu léčivých účinků.
Jako prevence nejrůznějších neduhů a onemocnění se česnek používá odpradávna. Obsahuje řadu sloučenin síry, odtud jeho charakteristické štiplavé aroma. Jedna z nich, alicin, má velké antibakteriální, antimykotické, antivirové i antioxidační vlastnosti. Nejlépe alicin působí, když stroužky jemně nasekáte, rozdrtíte nebo pomelete a chvilku promícháte.

Česnek je také výborným zdrojem selenu. Spolu s dalšími obsaženými látkami tak toto koření snižuje krevní tlak, detoxikuje organismus a pomáhá hojit rány.

Funguje vlastně skoro na všechno od rýmy a kašle po horečku, astma, poruchy trávení, nemoci žlučníku či jater, nebo dokonce na střevní červy.


Česnek obsahuje látku zvanou alicin, která patří mezi nejsilnější přírodní antibiotika
Má silné antibakteriální, protiplísňové a antivirové účinky a je považován za velmi účinný imunitní stimulant. Je tak vhodné jej užívat i v rámci prevence a při prvních příznacích nejrůznějších onemocnění. Těkavé oleje a sirné sloučeniny jsou zodpovědné za štiplavý zápach, ale také za jeho léčivé vlastnosti – působí dezinfekčně, ničí bakterie a také vypuzují z těla parazity.

Na co česnek pomáhá?

 • zvyšuje odolnost organismu - bojuje proti virům, bakteriím, plísním a parazitůmposiluje imunitu
 • bojuje s nachlazením, onemocněním dýchacích cest, zahleněním a astmatem, umožňuje lepší odkašlávání
 • ničí angíny, bolest v krku a eliminuje zvětšené mízní uzliny
 • z těla odstraňuje parazity, roupy, škrkavky
 • normalizuje vysoký i nízký krevní tlak
 • snižuje cholesterol - snižuje tak riziko aterosklerózy (díky novému objevu vědci zjistili, že česnek obsahuje látky, které červené krvinky přeměňují na sirovodík a ten uvolňuje cévy a zvyšuje prokrvení tkáněmi)
 • snižuje srážlivost krevních destiček
 • snižuje hladinu glykémie - krevního cukru
 • dezinfikuje trávicí systém (ničí Helicobactera pylori, který způsobuje žaludeční vředy) a udržuje bakteriální rovnováhu v trávicím traktu
 • působí jako přírodní antibiotikum - ale - na česnek si nevytváříme rezistenci jako u antibiotik!
 • snižuje rakovinná onemocnění (žaludku, tlustého střeva, prsou, prostaty)
 • rozmačkaný česnek pomáhá v boji s bradavicemi nebo hmyzím štípnutím
 • má dobrý vliv na potenci
                                                                                      zdroj: www.ceskydomacicesnek.cz

Mnoha lidem česnek nevyhovuje v syrovém stavu, kvůli svému specifickému aroma. Želatinové kapsle fin Biiolicaps (koncentrovaný bezzápaxový česnekový extrakt) umožňují pohodlné a nenápadné užívání tohoto přírodního elixíru bez nepříjemných průvodních jevů, jakými je zejména nepříjemné česnekové aroma

Produkt fin Biiolicaps  najdete na oficiálním webu a eshopu Finclub - výhradního dovozce

česnekový extrakt fin biiolicaps