Věděli jste, že Vitamin D nás chrání před viry včetně koronavirů, únavou a celou řadou onemocnění? ...

Podpořte své zdraví a dodejte tělu důležitý vitamin D.

Věděli jste, že nedostatek vitaminu D je jedním z důvodů, proč v zimě či na jaře onemocníte chřipkou nebo jinými respiračními onemocněními? Právě v období chřipkových epidemií,kdy se spotřebují zásoby vitaminu D vytvořené díky slunečnímu záření v létě, bývá jeho hladina nejnižší. Zejména v zimních a jarních měsících trpí nedostatkem vitaminu D téměř 50% naší populace.

Jak je vybrat? Rozlišujeme dva základní typy vitaminu D – D2 (ergokalciferol) a D3 (cholekalciferol). D3 je zhruba čtyřikrát účinnější než D2.

Jak poznat nedostatek vitamínu D?

 • Častým příznakem jsou opakovaná respirační onemocnění, zvláště pak chřipky.Vitamin D3 na co je dobrý? fin VitaD3caps, Vitamín D3 v olejové formě - ještě lépe vstřebatelný
 • Svalová slabost a ochablost.
 • Chronické onemocnění dásní a jejich krvácení (vitamín D snižuje počet bakterií v ústech)
 • Vysoký tlak a další kardiovaskulární nemoci.
 • Těžká forma lupénky a atopických ekzémů.
 • Zpomalený nebo křivý růst u dětí.
 • Pomalé hojení zlomenin.
 • Pobolívání kostí v zimě u starších lidí.
 • Apatie nebo naopak častá podrážděnost.

Věděli jste, že Vitamin D nás chrání před viry včetně koronavirů, únavou a celou řadou onemocnění? ...

Vitamin D měli mnozí z nás v povědomí především v souvislosti s našimi kostmi, a tedy jeho rolí v regulaci vápníku v těle. Jeho důležitost pro náš organismus ale sahá ještě mnohem dále. Kromě významné podpory imunity a kardiovaskulárního systému nám také pomáhá zvládat stres a zároveň předcházet úzkostným a depresivním stavům. Ne náhodou jej v současné době lékaři doporučují i v prevenci covid-19. (zdroj: 21.9.2020 - Novinky.cz)

Věděli jste, že vitamín D mimo jiné napomáhá vyrábět serotonin - hormon dobré nálady?

Nedostatek viatmínu D může vést také k náhlým změnám nálad. Vitamín D pomáhá vyrábět serotonin, hormon mozku spojený se zlepšením nálady a štěstím. Zvýšená hladina serotininu může pomoci zmírnit dopady stresu a být dobrou prevencí nebo léčbou mírné deprese. Nedostatek vitamínu D může způsobovat i další afektivní poruchy, jako je například sezónní afektivní porucha, premenstruační syndrom a fibromyalgie. Studie dokázaly, že lidé, kteří trpí v zimních měsících mírnou depresí, mají nedostatek slunečního záření.  Zdroj: https://zdravezdravi.cz/vitaminy/9-priznaku-toho-ze-vam-chybi-vitamin-dNedostatek vitamínu D může vést také k náhlým změnám nálad.

Déčko je pro náš organismus opravdu důležité a to nejen kvůli vlivu na kosterní systém. Příznivě působí i na zdraví zubů a léčí kožní onemocnění jako je lupénka nebo ekzém. V období těhotenství je jeho přísun ještě důležitější – pro vývoj kostry miminka, následně pak ovlivňuje tvorbu mléka.

Nedostatek vitamínu D se projevuje výskytem depresí. Proto máme někdy pocit, že bez sluníčka upadáme do špatné nálady snadněji a často. Lidé s nadváhou mívají nedostatek vitamínu D... Studie naznačují, že lidé s vyšším indexem tělesné hmotnosti (BMI) a vyšším množstvím tuku v těle mají obvykle v krvi nižší koncentraci vitamínu D.
Vitamín D může příznivě ovlivňovat tělesnou hmotnost, množství tuku v těle a imunitní systém...

Vitamín D pomáhá vyrábět serotonin, hormon mozku spojený se zlepšením nálady a štěstím. Zvýšená hladina serotininu může pomoci zmírnit dopady stresu a být dobrou prevencí nebo léčbou mírné deprese. Nedostatek vitamínu D může způsobovat i další afektivní poruchy, jako je například sezónní afektivní porucha, premenstruační syndrom a fibromyalgie. Studie dokázaly, že lidé, kteří trpí v zimních měsících mírnou depresí, mají nedostatek slunečního záření.

Kdo nejvíce trpí nedostatkem vitamínu D?

 • Kojenci - obsah tohoto vitamínu v mateřském mléce je dlouhodobě nedostačující.
 • Nemocní a staří lidé - jsou upoutaní na lůžko, vlivem poruch pohybového ústrojí nemají možnost chodit ven, vstřebávání vitamínu D do organismu je u nich horší, roli hraje i nízká konzumace ryb.
 • Ženy v menopauze - s přibývajícím věkem jejich pokožka produkuje asi o čtvrtinu méně vitamínu D.
 • Vegetariáni, kteří konzumují potravu chudou na vitamín D.
 • Na pozoru by měli být jedinci s tmavší pletí, kteří oproti lidem se světlou pletí - vstřebávají až o polovinu slunečního světla méně, proto je u nich i množství vyprodukovaného vitamínu D nižší.


VitaD3tabs obsahuje vitamín D3 izolovaný z lanolinu z ovčí vlny (150 tablet / 1x1)
Vitamín D (tvrzení schválená EU)

 • je potřebný pro normální růst a vývin kostí u dětí
 • přispívá k normálnímu vstřebávání vápníku a fosforu k normální hladině vápníku v krvi
 • k udržení normálního stavu kostí, svalů, zubů
 • k normální funkci imunitního systému
 • podílí se na procesu dělení buněk
Vitamín D je potřebný při dlouhodobém nedostatku slunečních paprsků, vhodný během zimních měsíců, užitečný v oblastech s inverzí a smogem. Podávání vitamínu D se doporučuje pro doplnění jeho denní potřeby např. seniorům, ženám v menopauze, sportovcům, vegetariánům, mládeži v období růstu.
Vitamín D3 tabs - koupit

 

Některé studie ukázaly, že nízké hladiny vitaminu D jsou spojeny s osteoporózou.

Rovněž spolu s vápníkem pomáhá tento vitamín při léčbě zlomenin a pozitivně ovlivňuje funkci svalů. Vybrané studie rovněž naznačují spojitost nedostatečné hladiny vitaminu D s rakovinou prsou, prostaty a tlustého střeva.

Odborníci doporučují, aby si lidé v zemích s chladnějším klimatem, kterým se nedostává přímého slunečního záření po dobu alespoň 30 až 45 minut za týden, zajistili dostatečný přísun vitaminu D vhodnou stravou nebo dodatečným užíváním potravinových doplňků.

Ve světě se s nedostatkem příjmu vitaminu D můžeme setkat. Tato skutečnost může způsobit špatné vstřebávání a udržování vápníku v těle, což vede k úbytku kostní hmoty. Velmi častou dětskou nemocí v rozvojových zemích je tzv. křivice – měknutí kostí.

Lidé s nadváhou mívají nedostatek vitamínu D

(zdroj části článku: https://cs.medlicker.com/1260-vitamin-d-a-hubnuti)

Studie naznačují, že lidé s vyšším indexem tělesné hmotnosti (BMI) a vyšším množstvím tuku v těle mají obvykle v krvi nižší koncentraci vitamínu D

Vitamín D může příznivě ovlivňovat tělesnou hmotnost, množství tuku v těle a imunitní systém

To znamená, že potřeba vitamínu D závisí celkové hmotnosti organizmu a obézní lidé musí do těla dostat mnohem vyšší dávky vitamínu D, aby si udrželi stejnou hladinu v krvi, než lidé štíhlí. To by mohlo vysvětlit, proč obézní lidé často trpí nedostatkem vitamínu D.

Další zajímavostí je, že i hubnutí ovlivňuje množství vitamínu D v organizmu.

Teoreticky by se při hubnutí měla celková potřeba vitamínu D snižovat.

Ale protože množství vitamínu D v organizmu se při hubnutí nemění, dochází v této fázi naopak ke zvýšení jeho hladiny v krvi (8, 9).

A zvýšení hladiny vitamínu D v krvi závisí na tom, o kolik zhubnete.

Jedna studie zjistila, že již při malém zhubnutí dochází ke zvýšení množství vitamínu D v krvi. Navíc, účastníci studie, kteří zhubli alespoň o 15% jejich původní tělesné hmotnosti měli téměř 3x vyšší hladinu vitamínu D v krvi než ti, kteří zhubli pouze o 5 - 10%jejich původní tělesné hmotnosti (10).

Vyšší množství vitamínu D v krvi může pomáhat při hubnutí

Vitamín D3 v olejové formě - ještě lépe vstřebatelný
Vitamín D je potřebný při dlouhodobém nedostatku slunečních paprsků, vhodný během zimních měsíců, užitečný v oblastech s inverzí a smogem. Podávání vitamínu D se doporučuje pro doplnění jeho denní potřeby např. seniorům, ženám v menopauze, sportovcům, vegetariánům, mládeži v období růstu.

Vitamín D v souvislosti s vitamínem K2Vitamín D v souvislosti s vitamínem K2 Na činnost vitamínu D navazuje vitamín K2. Vitamín D pomáhá ke vstřebávání vápníku ze střeva do krve, vitamín K2 pomáhá přenášet vápník z krve do kostí. Proto je vhodné k vitamínu D dodat i vitamín K2, čímž lze lépe předejít kalcifikaci tkání. V případě nedostatku vitamínu K2 v těle nedochází k aktivaci bílkovin osteokalcinu, které dbají na to, aby se vápník ukládal v kostech. Dochází pak k postupnému snižování hustoty kostí a snížení jejich kvality a tím i k větší lámavosti. Zvenku se kost jeví v pořádku, problém je však uvnitř.
Na činnost vitamínu D navazuje vitamín K2. Vitamín D pomáhá ke vstřebávání vápníku ze střeva do krve, vitamín K2 pomáhá přenášet vápník z krve do kostí. Proto je vhodné k vitamínu D dodat i vitamín K2, čímž lze lépe předejít kalcifikaci tkání. V případě nedostatku vitamínu K2 v těle nedochází k aktivaci bílkovin osteokalcinu, které dbají na to, aby se vápník ukládal v kostech. Dochází pak k postupnému snižování hustoty kostí a snížení jejich kvality a tím i k větší lámavosti.

Věděli jste, že Vitamin D přispívá k normálnímu vstřebávání vápníku?

Pro zdraví vašich kostí!

zdravé kostiJiž před více než 25 lety prohlásil Charles Dent, že prevencí osteoporózy ve stáří je vybudování co nejlepšího skeletu v dětství.
Proto zejména v období dospívání je nesmírně důležitý dostatečný příjem vápníku, dostatek přiměřené zátěže, to vše samozřejmě s ohledem na celkovou životosprávu.
Vápník - nezbytný minerál
Minerálů je zapotřebí pro tvorbu tělesných tekutin, stavbu kostí, údržbu nervové soustavy a regulaci svalového napětí, včetně svalstva kardiovaskulárního systému.
Protože jsou minerálie zapojeny do všech činností enzymů, jsou nezbytné pro správné využívání vitaminů a dalších živin.
Lidské tělo jako každá přírodní jednotka musí udržovat vlastní chemickou rovnováhu. Ta závisí na množstvích jednotlivých prvků v organismu a zvláště na vzájemném poměru některých prvků.
Stav každého prvku v těle ovlivňuje všechny ostatní, takže v případě nevyrovnaného množství jednoho z prvků je ovlivněn stav všech minerálií.
Pokud nedojde k nápravě, pak může dojít k řetězové reakci nevyrovnaností, která povede k onemocnění.

Zdroj Mudr. R.Jelínek- Finclub

Vápník je vhodné doplňovat vždy v kombinaci s hořčíkem a nejlépe i s vitamínem D.

Pokud organismus nemá dostatek vápníku v potravě, odčerpává jej z kostí. Nezbytnou podmínkou pro příjem vápníku je přítomnost vitamínu D, který umožňuje transport vápníku do krve.

Co způsobuje nedostatek vápníku?

 • bolesti kloubů
 • fin Natur Kalcitabs- Vápník a vitamín D z rostlinných zdrojůosteoporózu (řídnutí kostí)
 • necitlivost horních a dolních končetin
 • revmatické záněty kloubů
 • svalové křeče
 • bušení srdce
 • problémy s pamětí
 • nervozitu
 • úbytek energie
 • lámavost nehtů
 • ekzémy
 • kazivost zubů

Doplněk stravy fin NATUR KALCITABS obsahuje revoluční patentovanou látku Aquamin™ (rostlinný zdroj vápníku i dalších prvků) a vitamín D2 získaný z kvasinek Saccharomyces cerevisiae. Neobsahuje živočišné složky, je proto výborný i pro vegetariány.

Aquamin™ -  pochází z čisté vody irského a islandského pobřeží. Získává se z červené řasy Lithothamnion species, která v průběhu svého růstu absorbuje základní minerály z moře - právě to mu dodává unikátní multiminerální složení.

Aquamin™ je vysoce biologicky dostupný, tělo velice jednoduše vstřebává jednotlivé nutrienty. Minerály pracují synergicky, celkový užitek tohoto komplexu je proto vyšší, než kdyby minerály byly užívány samostatně.

Aquamin™ je držitelem několika certifikátů, jeho účinek byl klinicky ověřen studiemi a výsledky publikovány. Prokazatelně pomáhal mírnit potíže s pohybovým ústrojím, zlepšit pohyb či ztuhlost kloubů. Byl efektivní u osob s osteoporózou, jeho podávání bylo užitečné při střevních zánětech.

Doplněk stravy fin NATUR KALCITABS najdete na ► webu a eshopu Finclub