Kraví nebo kozí kolostrum?

Kolostrum nelze laboratorně vytvořit a proto je odborníky nazýváno - BIOLOGICKÉ ZLATO!

Kolostrum neboli mlezivo (latinsky Colostrum) je tzv. prvotní mléko u savců, tedy mateřské mléko, které se tvoří v mléčné žláze matky těsně před porodem dítěte a v prvních hodinách po něm a je produkováno asi 3 - 5 dní po porodu. V přirozené podobě je to hustá, nažloutlá tekutina podobná syrovátce.

Je prvním přirozeným pokrmem každého savce (člověka i zvířat).

Colostrum obsahuje vitamíny, minerály, stopové prvky a také významné bílkoviny, aminokyseliny, enzymy a přirozené růstové faktory a inhibitory proteáz, hrající velmi výraznou roli v imunitním systému

 • mají vliv na hojení ran, na vytváření svalové hmoty
 • na zlepšení nervového systému a na zvyšování výdrže a vitality
 • obsahuje imunoglobuliny a imunitní regulátory, které mají přímé účinky proti bakteriím, virům a plísním.

V colostru se vyskytuje též laktoferrin a ten u zdravých jedinců pomáhá zabezpečit:

 • imunitu proti chřipkám, nachlazením, parazitům a infekčním bakteriím
 • uplatňuje se při omezování růstu metastáz
 • pomáhá redukovat plísně a omezuje produkci volných radikálů.

kozí kolostrumProč právě kozí kolostrum a jaký je rozdíl mezi kozím a kravím?

Kozí kolostrum je nejcennější přírodní látka, která vzniká jako předzvěst mateřského mléka nejzdravějšího zvířete - jak jistě víte, KOZA je jedno z mála zvířat, které nikdy netrpí rakovinou.

 • kozí kolostrum je unikátní v tom, že svým složením je nejblíže mateřskému mléku.
 • studie potvrzují, že lidská populace je v 60 - 70% alergická na bílkovinu kasein - Kozí mléko má odlišné složení než kravské mléko a obsahuje o 89% méně - alergenu kasein - proto je kozí kolostrum výborně tolerováno jak dětmi tak dospělými.
 • až 93% lidí alergických na kravské mléko není alergických na kozí mléko - logicky je pro jejich podporu imunity vhodné kozí kolostrum!
 • kozí mléko a kozí kolostrum působí v lidském těle ZÁSADOTVORNĚ - nevytváří kyselé prostředí a tím pomáhá při onemocnění trávicího traktu.
 • kozí kolostrum obsahuje látky s protirakovinnými účinky.
 • kozí kolostrum obsahuje více prospěšných nenasycených mastných kyselin než kravské kolostrum.
 • kozí kolostrum obsahuje více vápníku, fosforu a vitamínu D než kravské kolostrum.
 • kozí kolostrum dodává přirozeným způsobem našemu mozku SEROTONIN a DOPAMIN - látky navozující v našem těle pocit radosti a vyrovnanosti.

Důvodů, proč je kozí kolostrum lepší než kravské, je několik. Kráva a koza jsou dvě různá zvířata a od toho se odvíjí také odlišnost kolostra od nich získaného.

Co se týká bílkovin, bílkoviny kozího mléka jsou obecně lépe snášeny než bílkoviny mléka kravského. Dokonce i lidé trpící alergií na mléko kravské ve většině případů mohou bez potíží konzumovat produkty kozí. Stejné je to i s kolostrem. Poměr a složení některých bílkovin kozího mleziva je podobnější lidskému mlezivu, což může přispívat k lepšímu působení v lidském organismu. Koza oproti krávě nebo i ovci na pastvinách rozlišuje mnoho (dokonce až 60!) druhů bylin, které spásá. Vyhledává i byliny s hořkou chutí a okusuje větvičky a kůru stromů a křovin. Díky tomu je kozí mléko a i mlezivo bohaté na desítky látek pocházejících právě z bylin a křovin. Mnoho z těchto látek pak působí v lidském těle a společně s dalšími bioaktivními složkami ovlivňují například imunitní systém člověka.

Kozy, oproti kravám jsou ve většině případů stále ještě chovány přirozeným způsobem života, na pastvě. Od zdravých a spokojených zvířat, která žíjí přirozeně je mlezivo a následně i produkty z něj bohatší na účinné látky. Kvalitní kozí kolostrum je z výše uvedených důvodů dle našich zkušeností účinnější než kravské.

Osoby s intolerancí laktózy nemají při užívání kolostra potíže, obsah laktózy v kolostru je zanedbatelný.

KOZÍ KOLOSTRUM

► Produkt fin Colostrum - najdete na webu eshopu Finclub

fin colostrum- kozí kolostrum Farmy, z kterých je kolostrum získáváno, chovají zvířata tradičním způsobem se zárukou kvalitního prostředí a přístupu. Jedná se o české a slovenské ekologické farmy s minimální technizací a chemizací a malým počtem zvířat. Zvířata jsou pečlivě vybírána a kontrolována, je jim umožněno, aby se pásla a žila, jak je jim přirozené. Výrobní proces je patentován a garantuje maximální možné zachování původních aktivních látek.

KRAVSKÉ  KOLOSTRUM

Kolostrum není žádná novinka. O jeho pozitivech věděli už dávné národy, jako například staří Řekové, Inkové, Egypťané, ale i Keltové, či Germáni. Velmi si ho cenili a v těch dobách bylo určeno pouze pro nejvyšší panovníky, aby se dožili vysokého věku. V Řecku s ním zas rozmazlovali olympijské sportovce a podporovali tak jejich výkonnost.
Kolostrum je výjimečné zejména svým složením. Skládá se z množství aktivních imunoglobulinů, které dokáží neuvěřitelně posílit oslabenou imunitu a přímo napadnout záškodníky v lidském těle. Tyto látky je však umí nejen porazit, ale pokud si s nimi samy nevystačí, upozorní na ně slabě fungující imunitní systém, který tak zrychlí své obranné reakce a posílí se.
Kravské kolostrum však obsahuje všechny imunitní a růstové faktory, které se nacházejí v kolostru jiných savců, a proto jej také mohou užívat i jiní savci, včetně člověka.

► Produkt COW Colostrum - najdete na webu eshopu Finclub

KRAVÍ KOLOSTRUM KRAVSKÉ COLOSTRUM.Finský přípravek Cow Colostrum obsahuje kolostrum, které je sbíráno od organicky chovaných krav, volně se pasoucích v čisté rakouské přírodě. Kolostrum je držitelem německých certifikátů BSE free a German Veterinary Services pro export, je zpracováno pod přísnou kontrolou, původ každé šarže je vysledovatelný Finský přípravek Cow Colostrum obsahuje kolostrum, které je sbíráno od organicky chovaných krav, volně se pasoucích v čisté rakouské přírodě. Kolostrum je držitelem německých certifikátů BSE free a German Veterinary Services pro export, je zpracováno pod přísnou kontrolou, původ každé šarže je vysledovatelný. Sbírá se z prvních dvou dojení během 24 hodin po otelení, kdy je množství protilátek nejvyšší. Odebírá se jen takové množství, které teleti nechybí. Poté je odstředěno a šetrně sušeno mrazením na práškovou formu, což garantuje zachování hodnotných bioaktivních ingrediencí v aktivní formě. Tuk a kasein jsou odstraněny speciální patentovanou metodou.

 


OBA PRODUKTY v nabídce Finclubu - speciální produkty

 

KRAVÍ NEBO KOZÍ KOLOSTRUM, KOZÍ MLEZIVO, KRAVÍ MLAZIVO, COLOSTRUM


TIP: Nejpopulárnější a nejdéle v sortimentu je nepochybně žraločí olej - Bi-iomare caps.

https://www.fcc-club.cz/Obrazky/doplnky%20stravy%20pro%20dobrou%20imunitu.jpg?1557679821

Náš rádce při výběru produktů

Nabízíme Vám možnost vybrat si účinnou látku, která souvisí s některou z uvedených částí či soustav Vašeho těla (např. mozek, dýchací soustava apod.).

Klikněte si na vybranou část lidské postavy - rádce. Poté se Vám zobrazí seznam produktů, které obsahují látky podporující zdravou činnost té které oblasti. Je na Vás, který produkt (účinnou látku) si již poté vyberete

 Nabízíme Vám možnost vybrat si účinnou látku, která souvisí s některou z uvedených částí či soustav Vašeho těla (např. mozek, dýchací soustava apod.). Klikněte si na vybranou část lidské postavy - rádce. Poté se Vám zobrazí seznam produktů, které obsahují látky podporující zdravou činnost té které oblasti. Je na Vás, který produkt (účinnou látku) si již poté vyberete